Porady 245

To content | To menu | To search

Home › Jesteś w ciąży sprawdź w jaki sposób należy o nią zadbać

Jesteś w ciąży sprawdź w jaki sposób należy o nią zadbać

Kobieta w odmiennym stanie musi pielęgnować siebie bardziej, bo dba o dwa życia jednocześnie.

Wiąże się to nie tylko z zabiegam lekarskimi, ale też ze poprawnym odżywianiem.

Poza ruchem, kontrolą u doktora, menu jest głównym elementem dbania o zdrowie. Filarem diety kobiety w ciąży jest zbilansowanie posiłków.

Regułę, żeby jadać za dwoje trzeba odrzucić już na na początku, bo jedyne, do czego zaprowadzi to nadmiar kilogramów.
Istotne jest dodawanie składników potrzebnych rodzicielce oraz potomkowi, czyli witamin, minerałów, składników odżywczych zdrowotnych. Ważne jest jedzenie warzyw i owoców. Szczególnie ważne są warzywa, w których znajdują się wszelkie niezastąpione składniki. Aby nie było nieciekawie, warzywa warto jest warzyć na parze, dzięki czemu są miękkie, zdrowsze, proste do wchłaniania i zdrowe. Tak samo poprawnie, korzystnie sprawdzają się sałatki z surowych warzyw, jednak należy je przed użyciem bardzo starannie umyć pod zimną wodą.

Należy kupować warzywa na jarmarkach i z ekologicznych upraw, przez co ma się większą pewność, że rośliny nie są pryskane szkodliwymi substancjami.

Poza warzywami i owocami bardzo istotne jest spożywanie mięsa i nabiału.

Jeżeli nie jest się wegetarianką, ograniczenie mięsa do minimum nie jest dobre. Zawiera ono dużo żelaza, potrzebnego kobietom w ciąży. Razem z rozwojem malucha maleje się jego ilość w ciele matki, co może doprowadzić do anemii. Aby jej zapobiec trzeba dostarczać niezbędny elementdodatek w pokarmie. Czerwone mięso przynosi dużo żelaza, lecz powinno być jadane jedynie raz na miesiąc.

Zdecydowanie pozytywniejsze dla zdrowia i kondycji organizmu jest mięso z kurczaka, grillowane albo gotowane.

Flores puerto portals
.


Zobacz:
Jak szybko schudnąć z nóg
Jak możemy wreszcie odzyskać własne włosy?
Trend na turystykę