Porady 245

To content | To menu | To search

Home › Prezent dla rodziców na 20 rocznice ślubu

Prezent dla rodziców na 20 rocznice ślubu

Dawniej nie miało się problemu z tym, co podarować bliskiej parze z okazji ślubu. Oczywiste było, że wybiera się upominki przede wszystkim funkcjonalne, które miały przydać się młodej parze na nowej drodze życia, kiedy zaczną razem mieszać, a zatem darowało się sprzęty AGD i inne przydatne rzeczy. Współcześnie jednak zwykle pary mieszkają ze sobą przed ślubem i para ma już takie rzeczy, zatem ich darowanie jest rzadkością, chyba że chodzi o prezenty bardziej funkcjonalne, rzeczy, których nigdy nie jest za wiele, na przykład komplet zastawy stołowej, eleganckie kieliszki, filiżanki, pościel bądź piękne, ekskluzywne ręczniki. Co jeszcze współcześnie wręcza się nowożeńcom? Para narzeczonych często przed ślubem informuje swych gości, co chciałaby otrzymać.

Wprawdzie obecnie już raczej nie sporządza się wykazów upominków, co było w częstym użytku jeszcze nie tak dawno temu, lecz zwykle wie się, czy narzeczeni chcą upominki, czy może raczej pieniądze.

Zdecydowana większość preferuje to drugie rozwiązanie, ponieważ zawsze jest to trafiony dar, poza tym pieniądze przydają się w każdym przypadku, podczas gdy prezenty rzeczowe nie zawsze.

Na szczęście raczej nikt nie idzie na ślub osób, których gustu zupełnie nie zna, niewielkie jest zatem ryzyko, że dojdzie do wielkiej wpadki.

Co ważne, młodzi zwykle mają też osobiste preferencje co do tego, czy chcą dostawać kwiaty.

Współcześnie coraz częściej uważa się je za nieprzydatny i mało sensowny wydatek, więc nowożeńcy wolą dostawać na przykład kupony lotto, maskotki, które następnie darowują domom dziecka czy karmę dla zwierząt, zawożoną potem do schroniska.

Jeśli nie jest to sprecyzowane w zaproszeniu albo narzeczeni nie powiedzieli o tym, warto sprawdzić, jak wygląda ta sprawa, by uniknąć niezręcznej sytuacji – bądź zbędnych wydatków..