Porady 245

To content | To menu | To search

Home › Prezenty dobrej jakości

Prezenty dobrej jakości

Większość ludzi luksus kojarzy się z dużymi pieniędzmi, na pewno zatem prezenty luksusowe to przedmioty, które kosztują duże pieniądze – markowe ubrania czy dodatki, wieczne pióra za kilkaset złotych (jest to często synonim luksusowego, ekskluzywnego podarunku) czy też kosztowne perfumy albo inne kosmetyki od słynnych projektantów.

Nie zawsze jednakże luksus wiąże się z wysoką ceną, choć faktycznie wysoka jakość często idzie w parze z wysoką ceną. Czy więc dobrze jest darować takie upominki? Na pewno ważniejszym wyznacznikiem luksusu jest jakość niż cena.
Z pewnością istnieje spora liczba osób, które, wybierając prezenty dla bliskich, pragną im zaimponować albo okazać swoje uczucia udowadniając gotowość do wydania wielkich pieniędzy.

Znajduje to wyraz w kupowaniu markowych produktów, nie zawsze jednak są to przedmioty pożądane oraz z klasą. Także pośród rzeczy postrzeganych jako luksusowe (przede wszystkim ze względu na dużą cenę) można znaleźć buble, rzeczy tandetne czy też po prostu źle dobrane do preferencji konkretnej osoby. Nie można kupować sztucznego futra od Oscara de la Renty kobiecie, która preferuje całkiem inny styl czy też darować perfum o ciężkim zapachu zwolenniczce świeżych nut, nawet gdy kosztują one zawrotną sumę i są sygnowane przez dom mody Chanel. Warto zatem zachować w tym dużą dozę zdrowego rozsądku i lepiej zastanowić się nad swoim wyborem, mniej patrząc na metki i producenckie loga. Jeśli chodzi o to, jakie upominki warto wręczać, można sprzeczać się co do ich ceny czy innych kwestii, ale jedna ich cecha nie ulega wątpliwości – na pewno powinno się darować upominki dobrej jakości. To właśnie ona jest najważniejsza, ponieważ świadczy o tym, że pragnęło się uhonorować daną osobę tym, co będzie jej sprawiało radość i dobrze spełniało swoją rolę, a nie po prostu spełnić swój obowiązek.

Taki przedmiot także zawsze będzie doceniony oraz wywoła entuzjazm, a przy tym można mieć pewność, że będzie spełniał swą rolę przez długi czas, ciągle świadcząc o życzliwości darowującego.

Przedmioty takie wcale nie muszą wiele kosztować, warto zatem rozróżniać te kwestie..
Więcej porad tutaj: oryginalny prezent na 18 chlopaka