Porady 245

To content | To menu | To search

Home › Serwis zepsutych klawiatur

Serwis zepsutych klawiatur

O sprzęt, jakim to jest notebook należy dbać a w owym czasie ma prawo nam służyć dłużej. W tym przypadku nie chodzi zaledwie o ochronę przed uderzeniem, upadkiem, niemniej jednak też o jego czystość. To niejako świadczy o użytkowniku takiego peceta. To co jest tu wyraźne to fakt, że najbardziej są w tym przypadku eksploatowane klawisze do laptopa, a zatem ogólnie cała klawiatura.

Należałoby tu od czasu do czasu poświęcić parę chwil na wyczyszczenie wszelkich klawiszy. Wydaje się to dosyć prostym zadaniem, jednak jednak warto tu skorzystać z paru rad. Wiadomym jest, że do tego celu wypada się posłużyć jakimś płynem. Wodę się poniekąd odradza, po za tym wypada nie zapominać o tym, ażeby takiej klawiatury nie zalać. W tym celu najprawidłowiej posłużyć się małym pędzelkiem. Może to być pędzelek z farbek, czy nawet jakiś z kosmetyczki, lecz naturalnie uprzednio oczyszczony.

Włosie takiego pędzelka wypada nasączyć i najprzyzwoiciej w tym celu posłużyć się schematycznym zmywaczem do paznokci na bazie acetonu.

Takie klawisze do laptopa są w stanie się pobrudzić od palców, nawet jeśli utrzymuje się higienę dłoni, a poza tym będą się kurzyć, jeżeli na przykład nie przykryjemy ich tkaniną czy folią.

Wtedy to trzeba skorzystać z suchej, bądź trochę wilgotnej ściereczki, ażeby wyeliminować zabrudzenia, kurz w szczególności.

Następnie wspomnianym nasączonym pędzelkiem oczyszczamy każdy klawisz oraz wszystkie pozostałe zakątki. Po tym warto jeszcze czystą, suchą szmatką wypolerować każdy klawisz.

Pędzelek jest tu o tyle pomocny, że wolno nim trafić do miejsc, gdzie ściereczką nie damy rady. Aceton oraz polerka spowodują, że klawiatura będzie czyściutka, zdobędziemy przy tym połysk, wyrazistość klawiszy i będzie ona wyglądać jak oryginalna.
.


<< Poprzedni
Następny >>